Μπάσκετ – 23η αγωνιστική Α’ Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α. Ανδρών

Επιβλητική για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική, παρά τις δύο απουσίες των Κακαβά Γ. και Βλάχου, η ανδρική μας ομάδα επικράτησε άνετα με 88-61 του Πορφύρα.
Οι παίχτες του Γρηγόρη Τασιόπουλου πήραν κεφάλι από νωρίς στο σκορ όμως κάποια λάθη στην επίθεση επέτρεψαν στην αντίπαλη ομάδα να τρέξει στον αιφνιδιασμό και να πετύχει εύκολους πόντους με αποτέλεσμα το ημίχρονο να κλείσει στο 35-31. Στο β’ ημίχρονο το ματς κρίθηκε στο τρίτο δεκάλεπτο. Με επί μέρους σκορ 32-11 η ομάδα του Πορφύρα δεν μπόρεσε να αντιστρέψει την κατάσταση μέχρι το τέλος του παιχνιδιού και έτσι ήρθε το τελικό 88-61.
Μία νίκη που τη διατηρεί ακόμα στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας και χρειάζεται ακόμα μία στις εναπομείνασες τρεις αγωνιστικές για να την κατακτήσει και μαθηματικά για το απόλυτο πλεονέκτημα έδρας στα μπαράζ.

ΕΥΡΥΑΛΗ ΠΟΡΦΥΡΑΣ 88-61