Μπάσκετ-Ανδρικό

Με νίκη συνέχισε την πορεία της η ανδρική ομάδα Μπάσκετ του συλλόγου μας,όπου και νίκησε στο κλειστό Οδ. Παπαδόπουλος ύστερα από δύο παρατάσεις τον μαχητικό Λέοντα Μοσχάτου με 83-74.Παρά την κακή εμφάνιση της ομάδας μας και το σκληρόπαιχνίδι του Λέοντα με την ανοχή των διαιτητών κατόρθωσε να στείλει το παιχνίδι στην παράταση με τρίποντο του Συγλέτου και τέσσερις συνεχόμενους πόντους του Κακαβά Π.
Στην β παράταση παίζοντας δυνατή άμυνα και καλά στην επίθεσηκέρδισε τον αγώνα και παρέμεινε στην πρώτη θέση μαζί με τον Ερμή Πειραιά.Πρωταγωνιστές για την ομάδα μας οι Συγλέτος 12(3),Κακαβάς Π. 26(3),και Κόκκινος 20(2).
ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦ.- ΛΕΟΝΤΑΣ ΜΟΣΧ. 83-74 Β΄ΠΑΡΑΤΑΣΗ
Διαιτητές : Καλαϊτζάκης , Κούλης Χ.
Δεκάλεπτα : 15-17, 26-31, 49-42, 61-61(καν. αγ.) 66-66(α΄παρ.) 83-74