Μπάσκετ – 25η αγωνιστική Α’ Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α. Ανδρών

Ήττα χωρίς βαθμολογικό αντίκτυπο για την ανδρική μας ομάδα από τον Ίκαρο Καλλιθέας με σκορ 77-83.
Οι παίχτες μας ξεκίνησαν δυνατά από την αρχή, ήταν μπροστά σχεδόν για 35 λεπτά, όμως το κακό τελευταίο δεκάλεπτο κυρίως αμυντικά (σκορ 14-29) μοιραία έφερε το τελικό αποτέλεσμα.
Η ομάδα μας είναι ήδη μαθηματικά 2η και από αύριο ξεκινάει την προετοιμασία της για το τοπικό εκτός έδρας ντέρμπυ με αντίπαλο τη Γλυφάδα, τη Δευτέρα 23 Απριλίου.

ΕΥΡΥΑΛΗ ΑΓΟΓ ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΕ 77- 83
Διαιτητές : Αποστολίδης , Ορφανός Εμμ. Μελισσάρης
Δεκάλεπτα : 25-16, 43-38, 63-54, 77-83

ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦ. (Τασιόπουλος , Κωνσταντής) : Σιγλέτος , Κακκαβάς Π. 2, Ψυχογιός 19(5), Παρασκευόπουλος 8(2) Κακαβάς Γ. 2, Κασπαριάν 14(3) ,Λυγγερίδης 6, Μαγγανάς 2, Βλάχος 11(1) , Μπούτος 13
ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Παπαδόπουλος , Βαληνδράς) : Ζεχερλής 5 Κουκουλομμάτης 22(3) , Μπαλαμώτης 10(1) , Σκυφτός 8(2) , Καρκατσούλης 6(1) , Κουτσιαύτης Μπουργάνος 17(2) , Αγγελόπουλος 5, Παπαδούλης 10(1)