Ρυθμική-Διεθνές Τουρνουά Armonia cup

 

Σπουδαία εμφάνιση πραγματοποίησαν οι αθλήτριες του Συλλόγου μας στο 6ο Διεθνές Meeting Ρυθμικής Γυμναστικής «Armonia Cup 2019»,  που έλαβε μέρος στη Σίνδο Θεσσαλονίκης.

Ένας από τους πιο  όμορφους διεθνείς αγώνες, που πραγματοποιήθηκε μέσα σε ζεστό και ευχάριστο κλίμα για το οποίο έχουν  φροντίσει με μεράκι και αγάπη οι διοργανωτές.

Το παρόν έδωσαν περισσότερες από 400 αθλήτριες από 59 συλλόγους και 6 χώρες  (Ελλάδα, την Κύπρο, την Ιταλία,  τη Βουλγαρία, τη Βοσνία-Ερζεγοβίνη και τη Λιθουανία).

Οι αθλήτριές μας Φλώρου Ειρήνη, Κουριέρη Αναστασία, Καρτσαγκούλη Θεανώ (κατηγορία Juniors), Καπλάν Σοφία, Αποστολίδη Λίλιαν (κατηγορία Pre-Juniors) και Δευτεραίου Κωνσταντίνα, Βέργου Ιφιγένεια (κατηγορία Benjamins) μαζί με την προπονήτριά τους

κ. Λυδία Αργυράκη επέστρεψαν έχοντας κατακτήσει 2 Κύπελλα, 5 χρυσά μετάλλια, 3 ασημένια μετάλλια, 3 χάλκινα μετάλλια και  19  διπλώματα διάκρισης από θέσεις μέσα στην οχτάδα.

 

Αναλυτικότερα:

Δευτεραίου Κωνσταντίνα:

Κύπελλο στο Σύνθετο Ατομικό, Τιμητική Διάκριση – Κύπελλο «Best Smile», Χρυσό Μετάλλιο στο Ελεύθερο, Χρυσό Μετάλλιο στο Σχοινάκι, Χρυσό μετάλλιο στο Σύνθετο Ατομικό

Καπλάν Σοφία:

Χρυσό Μετάλλιο στην Μπάλα, Ασημένιο Μετάλλιο στο Σχοινάκι, Ασημένιο Μετάλλιο στο Σύνθετο Ατομικό

Βέργου Ιφιγένεια:

Χρυσό Μετάλλιο στην Μπάλα, Χάλκινο Μετάλλιο στο Ελεύθερο, Χάλκινο Μετάλλιο στο Σύνθετο Ατομικό

Κουριέρη Αναστασία:

Ασημένιο Μετάλλιο στην  Μπάλα, 5η θέση στο Σύνθετο Ατομικό, 5η θέση στο Σχοινάκι,

8η θέση στις Κορύνες

Φλώρου Ειρήνη:

Χάλκινο Μετάλλιο στην Μπάλα, 5η θέση στο Σχοινάκι, 7η  θέση στην Κορδέλα, 8η θέση στο Σύνθετο Ατομικό

Αποστολίδη Λίλιαν:

8η θέση στο Σχοινάκι

Καρτσαγκούλη Θεανώ:

9η θέση στο Σχοινάκι

 

Ένα μεγάλο μπράβο σε όλα τα κορίτσια και ιδιαίτερα στην προπονήτριά τους κ. Λυδία Αργυράκη για την εκπληκτική δουλειά της.

Σας ευχαριστούμε, μας κάνατε υπερήφανους!!!!

ΡΥΘΜΙΚΗ 16

Δευτεραίου Κων/να 1η θέση στο Σ.Α. Βέργου Ιφιγένεια 3η θέση.

ΡΥΘΜΙΚΗ 18

Βέργου ιφιγένεια 1η θέση στην μπάλα.

ΡΥΘΜΙΚΗ 17

Φλώρου Ειρήνη 3η θέση στην μπάλα.

 

ΡΥΘΜΙΚΗ 10

Δευτεραίου Κωνσταντίνα 1η θ’εση στο ελεύθερο. Β’εργου Ιφιγένεια 3η θέση στο ελεύθερο.

ΡΥΘΜΙΚΗ 11

Δευτεραίου Κωνσταντίνα 1η θέση στο σχοινάκι.

ΡΥΘΜΙΚΗ 2

Καπλάν Σοφία 1η θέση στην μπάλα.

RYUMIKH 1

Κουριέρη Αναστασία 2η θέση μπάλα.

ΡΥΘΜΙΚΗ 8

Καπλάν Σοφία 2η θέση στο σχοινάκι.Αποστολίδη Λίλιαν 8η θέση.

ΡΥΘΜΙΚΗ 9

Καπλάν Σοφία 2η θέση στο Σ.Α.

ΡΥΘΜΙΚΗ 3

Κουριέρη Αναστασία 5η θέση στο Σ.Α.

ΡΥΘΜΙΚΗ 4

Κουριέρη Αναστασία 5η θέση στο σχοινάκι.

ΡΥΘΜΙΚΗ 5

Φλώρου Ειρήνη 7η θέση στην κορδέλα.

ΡΥΘΜΙΚΗ 6

Φλώρου Ειρήνη 5η θέση στο σχοινάκι.

ΡΥΘΜΙΚΗ 7

Κουριέρη Αναστασία 8η θέση στις κορίνες.Καρτσαγκούλη Θεανώ 9η θέση στο σχοινάκι.Φλώρου Ειρήνη 8η θέση στο Σ.Α.