Μπάσκετ – Playoff Α’ Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α. Ανδρών

Μεταμορφωμένη εμφανίστηκε η ανδρική μας ομάδα στον δεύτερο τελικό των playoff με αντίπαλο το Πέρα και επικράτησε με 60-77 ισοφαρίζοντας τη σειρά σε 2-2.
Οι παίχτες μας μπήκαν αποφασισμένοι από το πρώτο λεπτό της αναμέτρησης και προηγήθηκαν με τη λήξη του α’ δεκαλέπτου 17-25. Στη δεύτερη περίοδο οι αντίπαλοι αντέδρασαν παίζοντας άμυνα ζώνης και με δύο εύστοχα τρίποντα το ημίχρονο έκλεισε στο 33-35. Με την έναρξη του β’ μέρους η ομάδα του Γρηγόρη Τασιόπουλου μπήκε το ίδιο σοβαρή και συγκεντρωμένη με πίεση στην άμυνα και σωστή αντίδραση στην άμυνα ζώνης των αντιπάλων. Η διαφορά σιγά σιγά αυξανόταν φτάνοντας έτσι στο τελικό 60-77 που φέρνει κ πάλι τους τελικούς πίσω στη Γλυφάδα.