Μπάσκετ – Playoff A’ Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α. Ανδρών

Την ήττα με 74-80 γνώρισε η ανδρική μας ομάδα από το Πέρα και έτσι βρίσκεται πίσω στις νίκες με 2-1.
Οι παίχτες μας την Πέμπτη, στο κλειστό Βυζαντινό, θα έχουν μια τελευταία ευκαιρία να γυρίσουν τη σειρά στη Γλυφάδα και να ξανακερδίσουν το πλεονέκτημα έδρας.
Όσον αφορά στο χθεσινό ματς, για 30 λεπτά οι παίχτες μας φαινόταν ότι είχαν το παιχνίδι υπό τον έλεγχό τους, όμως στην τέταρτη περίοδο κάποια κρίσιμα λάθη και κακές επιλογές στην επίθεση έδωσαν τη δυνατότητα στην αντίπαλη ομάδα να αντιδράσει και να φύγει με το ροζ φύλλο.

ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦ –ΠΕΡΑ 74-80(1-2)
Διαιτητές : Καλδίρης, Κάρδαρης, Τηγάνης
Δεκάλεπτα : 22-14, 40-32, 57-52 74-80

ΕΥΡΥΑΛΗ (Τασιόπουλος , Κωσνατντής) :Σιγλέτος 6(2) , Κακαβάς Π. 10,λ Κόκκινος 15(1) , Ψυχοηιός 7(2) , Παρασκευόπουλος , Κακαβάς Γ. Κασπαριάν 14(1) , Λυγγερίδης 8 . Μαγγανάς , Βλάχος 14
ΠΕΡΑ (Γκαναβίας Φέρτης) Βαρδάλος 17(4), Οικονόμου 1, Λάμπρου 2, Καδηγιαννόπουλος 5(1) Ζέγγος 15(4), Χρηστοφίδης , Φωτόπουλος 22(2) , Καμπούρης , Πιτούλης 8 , Σωτηράκης 10