Μπάσκετ – 24η αγωνιστική Α’ Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α. Ανδρών

Και μαθηματικά εξασφάλισε εχθές τη δεύτερη θέση στην κανονική διάρκεια η ανδρική μας ομάδα μετά τη νίκη επί του Αλίμου με σκορ 58-71.
Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας κυριάρχησε και με τρομερά ποσοστά στα σουτ τριών πόντων (8/12) βρέθηκε 15 πόντους μπροστά στο 20′ (28-43).
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Άλιμος αντέδρασε και σε συνδυασμό με την αστοχία και κάποια εύκολα λάθη των παιχτών μας πλησίασε στο -3, όμως η ομάδα έμεινε συγκεντρωμένη, ανέβασε ρυθμό και δεν είχε πρόβλημα να φτάσει στο τελικό 58-71.
Ακολουθεί διακοπή λόγω Πάσχα και επόμενη αγωνιστική υποχρέωση της ανδρικής ομάδας του συλλόγου μας έρχεται τη Δευτέρα 16 Απριλίου εντός έδρας με αντίπαλο τον Ίκαρο Καλλιθέας.

ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ – ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦ 58-71
Διαιτητές : Χρηστίδης Ηλ., Ισιγώνης, Καλογεράκης
Δεκάλεπτα : 16-27, 28-43, 46-53, 58-71

ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ (Τριανταφύλλου) : Καρανικόλας 2, Μαλτίδης 10, Λάμπρου 4, Καψαρίδης 23, Μπαστούνης, Μπίμπας, Κράνιας Χ., Δημητροιυλόπουλος 4, Μουζακιώτης 5 , Κράνιας Π. 6, Θεοδόσης Γ., Τριανταφύλλου 4
ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦ. (Τασιόπουλος, Κωνσταντής): Σιγλέτος 8(2) , Κακαβάς Π. 4, Ψυχογιός 12 (4), Παρασκευόπουλος 3 (1) , Κασπαριάν 10 (1) , Λυγγερίδης 11, Μαγγανάς 6, Βλάχος 4 Μπούτος 8, Παπαδόπουλος 5 (1).