Μπάσκετ – 20η αγωνιστική Α’ Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α. Ανδρών

Δεν τα κατάφερε εχθές η ανδρική μας ομάδα και γνώρισε την τρίτη της ήττα στο φετινό πρωτάθλημα. Το Πέρα ήταν σε καταπληκτική βραδιά και με 15/22 τρίποντα έφτασε στη νίκη με 97-79.
Η ομάδα μας βρέθηκε πίσω στο σκορ με 10 πόντους στο ημίχρονο (50-40), μπήκε δυνατά στο β’ και μείωσε στο 50-48 μέσα σε δύο λεπτά. Δε μπόρεσε όμως να κάνει το κάτι παραπάνω σε εκείνο το σημείο και σε συνδυασμό με την κακή μας άμυνα και την εξαιρετική ευστοχία των αντιπάλων, μοιραία ήρθε η ήττα.
Παρά το χαμένο ροζ φύλλο, παραμένουμε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

ΠΕΡΑ –ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦ . 97-79
Διαιτητές :Παυλόπουλος , Κονταράτος Τσολάκος
Δεκάλεπτα : 21-20, 50-40, 75-60, 97-79

ΠΕΡΑ (Γκαναβίας, Φέρτης): Βαρδάλος 9(1) , Οικονόμου 12(2) Λάμπρου 4, Καδηγιαννόπουλος 5(1) , Ζέγγος 28(6), Τσαπραλής , Καμπούρης 4, Πιτούλης 15(1) , Σωτηράκης 17(3) , Σκαλούμπακας 3(1) , Βουρδέλης
ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦ. (Τασιόπουλος ): Σιγλέτος 6(2) , Κακαβάς Π. , Κόκκινος 20, Ψυχογιός 14(4) , Παρασκευόπουλος 7(1) , Κακαβάς Γ. 1, Κασπαριάν 9(1) , Λυγγερίδης , Μαγγανάς 6 , Βλάχος 14, Μπούτος Τσίλαγας