Μπάσκετ – 14η αγωνιστική Α’ Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α. Ανδρών

Την 12η νίκη της σε δεκατέσσερις αγώνες πέτυχε εχθές η ανδρική μας ομάδα με σκορ 67-76 για το πρωτάθλημα της Α’ Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Οι παίχτες μας ξεκίνησαν νωθρά στο πρώτο δεκάλεπτο όμως με καλή άμυνα στο δεύτερο, έκλεισαν το ημίχρονο με σκορ 22-34. Η Δάφνη έκανε την αντεπίθεσή της και πλησίασε μέχρι και τους δύο πόντους αλλά οι άνδρες μας παρέμειναν ψύχραιμοι και απέδρασαν με το διπλό από το κλειστό της Δάφνης Αγ. Δημητρίου.

ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ-ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ  67-76 (15-8, 22-34, 48-52, 67-76).

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ : ΠΟΛΥΧΡΟΝΗΣ, ΠΛΙΑΚΑΣ, ΖΙΩΓΑΣ

ΔΑΦΝΗ (ΜΕΣΣΗΝΗΣ-ΛΕΙΒΑΔΑΡΑΣ) : ΜΠΑΚΛΑΒΑΣ 10(1), ΜΑΝΙΚΑΣ, ΠΟΛΥΤΑΡΧΟΥ 4, ΦΩΣΕΣ 22, ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΑΜΕΡΣΟΝ 6, ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ 4, ΚΑΡΑΜΠΕΛΑΣ 8, ΤΣΙΓΓΕΝΟΠΟΥΛΟΣ 13(3).
ΕΥΡΥΑΛΗ (ΤΑΣΙΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΩΝΣΤΑΝΤΗΣ) : ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΑΚΑΒΑΣ Π. 4, ΛΥΓΓΕΡΙΔΗΣ 12, ΨΥΧΟΓΙΟΣ, ΠΑΡΑΣΚΕΥΠΟΥΛΟΣ 5(1), ΚΑΚΑΒΑΣ Γ. 9(3), ΚΑΣΠΑΡΙΑΝ 11(1), ΔΑΜΙΓΟΣ, ΜΑΓΓΑΝΑΣ 8, ΒΛΑΧΟΣ 7(1), ΜΠΟΥΤΟΣ 15, ΤΣΙΛΑΓΑΣ 5(1).

Η ομάδα μας την Πέμπτη 18 Ιανουαρίου και ώρα 21.30, αντιμετωπίζει τον Άρη Νικαίας στο κλειστό Οδ. Παπαδόπουλος, για τη φάση των 16 του κυπέλλου Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.

Επόμενη αγωνιστική πρωταθλήματος, εντός έδρας, την Δευτέρα 22 Ιανουαρίου και ώρα 21.30 με αντίπαλο την ομάδα του Μίλωνα.