Μπάσκετ – 13η αγωνιστική Α’ Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α. Ανδρών

Την πιο σημαντική νίκη της χρονιάς, μέχρι στιγμής, πήρε έχθες η ανδρική μας ομάδα με σκορ 67-58 στην παρατάση (κ.α. 55-55) εναντίον της Γλυφάδας.
Το ματς ξεκίνησε με τους φιλοξενούμενους σε ρόλο οδηγού ανεβάζοντας τη διαφορά στο α’ δεκάλεπτο μέχρι και στο +14 (08-22). Στο β’ η ομάδα μας έχοντας δεχτεί μόλις 1 πόντο σε 8′ κατάφερε να κλείσει το ημίχρονο στο -6 (22-28).
Η νευρικότητα και οι σκληρές άμυνες ήταν τα χαρακτηριστικά του παιχνιδιού και στο δεύτερο ημίχρονο και παρά το ξέσπασμα της αντίπαλης ομάδας στο τέλος του γ’ δεκαλέπτου, όπου βρεθήκαμε να χάνουμε έως και 11 πόντους, οι παίχτες μας είχαν τα ψυχικά αποθέματα να φέρουν τούμπα άλλο ένα ματς. Με πίεση και εύστοχα σουτ η διαφορά ροκανίστηκε και το παιχνίδι οδηγήθηκε στην παράταση. Εκεί, η ομάδα του Γρηγόρη Τασιόπουλου, είχε περισσότερες λύσεις και παρά τις απουσίες τριών βασικών παιχτών, βρήκε τρόπο να κατακτήσει ένα πολύ κρίσιμο ροζ φύλλο.
Με την 11η νίκη σε 13 αγώνες, η ομάδα μας βρίσκεται σταθερά μόνη δεύτερη στη βαθμολογία.

ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΣ 67-58 ΠΑΡ. (55-55)
Διαιτητές : Γαρίνη Δελαγραμμάτικας Παπαγεωργίου
Δεκάλεπτα : 08-22, 22-28, 37-46, 55-55(καν. αγ.) 67-58 παρ.

ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Τασιόπουλος, Κωνσταντής) :Παπαδόπουλος Κακαβάς Π. 10 , Λυγγερίδης 10, Ψυχογιός , Παρασκευόπουλος 9(3) Κακαβάς Γ. , Κασπαριάν 18(2) , Δαμίγος , Μαγγανάς , Βλάχος 10, Μπούτος 10 Τσίλαγας
ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΣ (Καψιμάλης , Παλτζόγλου): Τζοβάρας ,Γιοβάς Κ. 2, Μαυροειδάκος , Λίπας , Μαραγκόπουλος 23(3), Θεοχάρης 17(1) , Γουλανδρής , Χάλαρης 5(1) , Κουτσολιάκος 2, Γκιορτσίδης Σ. Γκιουρτσίδης 3(1) Λούγαρης 6(1)