Μπάσκετ – 11η αγωνιστική Α’ Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α. Ανδρών

Μετά από ένα συναρπαστικό και αγχωτικό παιχνίδι για γερά νευρά, οι άντρες μας κατάφεραν να επικρατήσουν του Αλίμου με σκορ 76-74.
Οι παίχτες μας ξεκίνησαν δυνατά (15-5) στα μισά του πρώτου δεκαλέπτου, όμως η κακή άμυνα και η ευστοχία των αντιπάλων έφεραν το ματς στο 43-39 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Το παιχνίδι ήταν κοντά μέχρι 4 λεπτά πριν τη λήξη του όπου ο Άλιμος ξέφυγε στο σκορ με 63-71. Εκεί μίλησε η προσωπικότητα των παιχτών του Γρηγόρη Τασιόπουλου, που με πίεση και εύστοχα σουτ έφεραν το ματς στο 74-74, 24″ πριν τη λήξη. Στην τελευταία μας επίθεση, ο Βλάχος με σουτ από τα 5 μέτρα διαμόρφωσε το τελικό 76-74. Οι αντίπαλοι στο 1.5″ που απέμενε δεν πρόλαβαν να αντιδράσουν και η ομάδα μας πήρε τους δυο πολύτιμους βαθμούς της νίκης.